Winnica Jadwiga i wino Muscaris

with Brak komentarzy
Winnica Jadwiga i wino białe wytrawne Muscaris
Wielu z polskich winiarzy jest na etapie eksperymentowania, głównie ze względu na to, iż jesteśmy na początkowym etapie rozwoju polskiego winiarstwa. Uprawianych jest wiele odmian winorośli  by poznać która z nich najlepiej zaadoptuje się na ich danym terenie. A wszystko po to by powstały jak najlepsze nasze rodowe wina. Do takich winnic należy Winnica Jadwiga, która została założona w 2015 roku na powierzchni 1 ha, znajduje się ona się w paśmie grzbietu południowego Wzgórz Trzebnickich ok. 17 km., na północ od Wrocławia. Ze szczytów tych wzgórz rozpościera się przepiękny widok na Nizinę Śląską, z widocznym rozległym Wrocławiem oraz majestatycznym masywem Ślęży. Rejon Wzgórz Trzebnickich z racji niewątpliwych walorów przyrodniczych i turystycznych bywa porównywany z Toskanią we Włoszech. Pagórki są poprzeplatane siecią szlaków rowerowych, które są fragmentem międzynarodowego szlaku (R9-Szlak Bursztynowy) łączącego Adriatyk z Morzem Bałtyckim. Co ciekawe, szlakiem tym można dotrzeć do regionów winiarskich w Czechach na południowych Morawach i Austrii.

 Muscaris z Winnicy Jadwiga

W Polsce występuje duże zróżnicowanie odmian winorośli, a najliczniejsza reprezentacja to odmiany hybrydowe. Są to  odmiany powstałe w skutek połączenia winorośli właściwej  (vitis vinifera) z przedstawicielami innych gatunków poprzez ingerencję człowieka. Odmiany hybrydowe uprawiane są w różnych zakątkach Polski, głównie dlatego iż charakteryzują się dużą odpornością na choroby, tym samym rozwijając krajowe winiarstwo. Jedną z takich odmian jest Muscaris, to odmiana pochodząca z  jednej z  z najnowszych niemieckich krzyżówek, która powstała w 1987 roku ze skrzyżowania odmiany Solaris ze znaną od dawna odmianą Muskat Biały. winnica Jadwiga w swoim portfolio ma do zaoferowania wino z tego szczepu Muskaris
Wino Muscaris 2017 ma przyjemny aromat muszkatowy, który łączy woń cytrusów, zielonego jabłka  białych kwiatów.  Dobrze zbalansowane i przyjemnie mineralne. Świetnie pasuje do wędlin i serów oraz wyrazistych dań kuchni azjatyckiej.

Winnica Jadwiga i wino białe wytrawne Muscaris

 

 

Winnica Jadwiga i wino białe wytrawne Muscaris i foodpairing

 

Jeśli chcielibyście zwiedzić Winnicę Jadwiga oraz uczestniczeniu w degustacji, to jest taka możliwość, oczywiście po uprzednim telefonicznym umówieniu. A jeśli szukacie plener na ciekawą sesję fotograficzną np zdjęcia ślubne to właściciel winnicy są bardzo otwarci na współpracę. Winnica niestety nie dysponuje bazą noclegową ani gastronomiczną ale do dyspozycji są restauracje i hotele w pobliskiej Trzebnicy oraz Kuraszkowie.
Kontakt:
Beata i Marek Janiakowie
Winiarnia – Ozorowice,
Wisznia Mała
tel. 514 061 069
e-mail: biuro@winnicajadwiga.pl
www.winnicajadwiga.pl

Zostaw Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.